locul unde toate interesele se intersectează

Informaţia demnitarului

Fractiune parlamentara

PDM

Recomandă pagina

Babuc Monica

PDM Deputat

Perioada: 09.12.2014 - 23.02.2015
Motiv: demisie

Activitatea deputatului in cifre:

Luări de cuvînt în plen: 0

Iniţiative legislative: 0

Declaraţii/interpelări: 0

Prezenţa la sedinţe conform stenogramelor: 21.01.2015 - 20.02.2015

Prezent: 100%Absent motivat: 0%Absent nemotivat: 0%
21.01.201522.01.201523.01.201528.01.201512.02.201518.02.201520.02.2015

Date biografice

  • Data naşterii: 29.03.1964

  • Locul naşterii: s. Bardar, r. Ialoveni

  • Studii: 1986-1989 - Universitatea de Stat "M.Lomonosov", or. Moscova 1981-1986 - Universitatea de Stat din Moldova, Facultatea de Istorie

  • Activitate profesională: 2013-prezent - ministru al culturii 2013 - consilier al Președintelui Parlamentului RM 2013 - şef, Serviciu informare al Parlamentului RM 2011-2013 - şef, cabinet Prim-vicepreședinte al Parlamentului RM 2005-2010 - consilier al Vicepreședintelui Parlamentului Republicii Moldova 2001-2005 - şef, Serviciu personal, Filiala Chișinău, Banca de Economii a Moldovei 1990-2001 - funcționar în Aparatul Parlamentului RM, consultant în Comisia pentru cultură,știință, învățămînt și mijloace de informare în masă 1989-1990 - lector la catedra de Istorie politică, Universitatea de Stat din Moldova

Declaraţii de venit

Declaraţii de interes

Candidat la alegeri din partea partidului

Accesează orice funcţie de mai jos ca sa vezi informaţie detaliată.

Conexiuni confirmate

Conexiuni posibile