locul unde toate interesele se intersectează

Informaţia demnitarului

Fractiune parlamentara

PL

Recomandă pagina

Chirinciuc Iurie

PL Deputat

Perioada: 09.12.2014 - 04.09.2015
Motiv: demisie

Activitatea deputatului in cifre:

Luări de cuvînt în plen: 0

Iniţiative legislative: 0

Declaraţii/interpelări: 0

Prezenţa la sedinţe conform stenogramelor: 21.01.2015 - 31.07.2015

Prezent: 100%Absent motivat: 0%Absent nemotivat: 0%
21.01.201522.01.201523.01.201528.01.201512.02.201518.02.201520.02.201505.03.201505.03.201519.03.201524.03.201502.04.201503.04.201509.04.201530.04.201507.05.201514.05.201521.05.201528.05.201518.06.201502.07.201509.07.201530.07.201531.07.2015

Date biografice

  • Data naşterii: 29.05.1961

  • Locul naşterii: s. Costuleni, raionul Ungheni

  • Studii: 1978 – 1981, Colegiul Național de Comerț din mun. Chișinău, specializarea Merceologia și Organizarea Comerțului cu mărfuri alimentare, Specialitatea: Merceolog 1981 – 1985 Universitatea de Stat din Republica Moldova Specialitatea: Economia Comerțului și Merceologie, Calificare: Merceolog de calificare înaltă 2014 – prezent - Doctorand ASEM, catedra Management, cu tema de cercetare: „Managementul alianțelor strategice”.

  • Activitate profesională: 2015 – prezent Ministru al Transporturilor și Infrastructurii Drumurilor 2014 – 2015 Parlamentul Republicii Moldova, Deputat 1998 – 2013 „ROVIGO” SRL, Director 1997 – 1998 Concern „MOLDACOM” SA, Vicepreședinte 1992 – 1997 „Saturn” SRL, Director executiv 1992 – 1992 Întreprinderea republicană „Angrogoscom”, Director adjunct 1990– 1992 Ministerul Comerțului, Consilier al Ministrului, Șef Secție Politica de Cadre 1985 – 1990 Colegiul National de Comerț din Republica Moldova, Lector, Director Adjunct

Declaraţii de venit

Declaraţii de interes

Candidat la alegeri din partea partidului

Accesează orice funcţie de mai jos ca sa vezi informaţie detaliată.