locul unde toate interesele se intersectează

Informaţia demnitarului

Fractiune parlamentara

PLDM

Recomandă pagina

Creangă Ştefan

PLDM Deputat

Perioada: 09.12.2014 - 11.01.2016
Motiv: părăsește PLDM

Activitatea deputatului in cifre:

Luări de cuvînt în plen: 0

Iniţiative legislative: 0

Declaraţii/interpelări: 0

Prezenţa la sedinţe conform stenogramelor: 21.01.2015 - 02.12.2015

Prezent: 96%Absent motivat: 0%Absent nemotivat: 4%
21.01.201522.01.201523.01.201528.01.201512.02.201518.02.201520.02.201505.03.201505.03.201519.03.201524.03.201502.04.201503.04.201509.04.201530.04.201507.05.201514.05.201521.05.201528.05.201518.06.201502.07.201509.07.201530.07.201531.07.201522.10.201520.11.201502.12.201505.11.2015

Date biografice

  • Data naşterii: 16.05.1973

  • Locul naşterii: s. Goteşti, r-nul Cantemir

  • Studii: 1995–2001 - Universitatea de Stat din Republica Moldova, Facultatea de Drept, specialitatea Drept public, licenţiat în drept

  • Activitate profesională: 2011-prezent - membru al Comisiei Electorale Centrale 2009–prezent - Director General, Agenţia Achiziţii Publice 2009 - consultant principal, Parlamentul RM 2006–2008 - jurist, consilier al directorului general, S.A. „IPTEH” 2002–2006 - consultant principal, Comisia Electorală Centrală 2002 - consultat, sef adjunct al Direcţiei generale drept public, Centrul de Creaţie Legislativa pe lîngă Guvernul RM 200-2002 - lector, Universitatea Real-Umanistică 1998–2002 - expert de proiect, Organizaţia neguvernamentală “Ex Lege”

Declaraţii de venit

Declaraţii de interes

Candidat la alegeri din partea partidului

Accesează orice funcţie de mai jos ca sa vezi informaţie detaliată.