locul unde toate interesele se intersectează

Recomandă pagina

Dănăilă Ion

Judecator

Perioada: 16.06.1989 - prezent

Date biografice

  • Studii: 1982 – 1988 facultatea de drept a Universităţii de Stat „V.I. Lenin”

  • Activitate profesională: 1981 – 1989 executor judiciar, executor judiciar superior, Judecătoria raională Vulcăneşti 15.06.1989 judecător la Judecătoria raionului Grigoriopol 24.02.1993 judecător la Judecătoria raionului Cantemir 24.08.1996 numit în funcţia de judecător la Tribunalul Cahul 07.05.2002 numit în funcţia de vicepreşedinte la Tribunalul mun.Cahul (Decret nr. 648-III) 08.04.2003 numit în funcţia de judecător pînă la atingerea plafonului de vîrstă (Decret nr. 1218-III) 11.06.2003 reconfirmat în calitate de judecător la Curtea de Apel Cahul(Decret nr. 1308-III) 26.09.2007 numit în funcţia de vicepreşedinte al Curţii de Apel Cahul (Decret nr. 1312-IV)

Declaraţii de venit

Declaraţii de interes

Candidat la alegeri din partea partidului

Accesează orice funcţie de mai jos ca sa vezi informaţie detaliată.

Conexiuni confirmate

Conexiuni posibile