locul unde toate interesele se intersectează

Recomandă pagina

Eni Ghenadie

Judecator

Perioada: 27.07.2011 - prezent

Date biografice

  • Studii: 1985 – 1989 Institutul juridic din Harkov

  • Activitate profesională: 1989–1999 anchetator, anchetator superior, procuror adjunct, Procuratura raionului Cahul 26.05.1999 numit în funcţia de judecător la Judecătoria Cahul, pe un termen de 5 ani (Decret nr. 1018-II) 09.04.2002 numit în funcţia preşedinte al Judcătoriei Cahul, pe un termen de 4 ani (Decret nr. 599-III) 09.09.2004 numit în funcţia de judecător pînă la atingerea plafonului de vîrstă (Decret nr. 1998-III) 25.10.2006 numit în funcţia de preşedinte al Judecătoriei Cahul, pe un termen de 4 ani (Decret nr. 818-V) 22.01.2009 i se conferă Diploma de Onoare a Consiliului Superior al Magistraturii 15.06.2010 numit, prin transfer, în funcţia de judecător la Curtea de Apel Cahul (Decret nr. 352-V) 27.01.2011 numit în funcţia de preşedinte al Curţii de Apel Cahul, pe un termen de 4 ani (Decret nr. 229-VI) 2013 ales în funcţia de membru al Colegiului de evaluare a performanţelor judecătorilor

Declaraţii de venit

Declaraţii de interes

Candidat la alegeri din partea partidului

Accesează orice funcţie de mai jos ca sa vezi informaţie detaliată.