locul unde toate interesele se intersectează

Recomandă pagina

Caitaz Svetlana

Judecator

Perioada: 15.07.1984 - prezent

Date biografice

  • Studii: 1974 – 1979 facultatea de drept a Universităţii de Stat ,,V.I.Lenin”

  • Activitate profesională: 1980 – 1984 notar superior al Biroului Notarial de Stat, r. Cantemir 1984 – 1985 judecător la Judecătoria Cantemir 1985 – 1987 preşedinte al Judecătoriei Cantemir 1987 – 1996 judecător la Judecătoria Cantemir 1996 – 2001 preşedinte al Judecătoriei Cantemir 19.06.2000 numită în funcţia de judecător pînă la atingerea plafonului de vîrstă (Decret nr. 1528-II) 27.12.2001 eliberată din funcţia de preşedinte al Judecătoriei Cantemir (Decret nr. 428-III) 09.09.2004 numită, prin transfer în funcţia de judecător la Curtea de Apel Cahul (Decret nr. 1999-III) 22.02.2007 numită în funcţia de judecător la Curtea Supremă de Justiţie (Hotărîea Parlamentului RM nr. 28-XVI) 13.11.2008 numită în funcţia de vicepreşedinte al Colegiului economic al Curţii Supreme de Justiţie, pe un termen de 4 ani (Hotărîrea Parlamentului RM 232-XVI) 17.09.2009 se conferă titlul onorific „Veteran al sistemului judiciar” 26.12.2012 eliberată din funcţia de judecător al Curţii Supreme de Justiţie (Hotărîrea Parlamentului RM nr. 315) 28.12.2012 numită, prin transfer, în funcţia de judecător al Curţii de Apel Chişinău (Decret nr. 448-VII)

Declaraţii de venit

Declaraţii de interes

Candidat la alegeri din partea partidului

Accesează orice funcţie de mai jos ca sa vezi informaţie detaliată.

Conexiuni confirmate

Conexiuni posibile