locul unde toate interesele se intersectează

Informaţia demnitarului

Fractiune parlamentara

PCRM

Recomandă pagina

Vlah Irina

PCRM Deputat

Perioada: 09.12.2014 - 11.05.2015
Motiv: demisie

Activitatea deputatului in cifre:

Luări de cuvînt în plen: 0

Iniţiative legislative: 0

Declaraţii/interpelări: 0

Prezenţa la sedinţe conform stenogramelor: 21.01.2015 - 07.05.2015

Prezent: 56%Absent motivat: 0%Absent nemotivat: 44%
28.01.201512.02.201518.02.201520.02.201505.03.201505.03.201519.03.201530.04.201507.05.201521.01.201522.01.201523.01.201524.03.201502.04.201503.04.201509.04.2015

Date biografice

  • Data naşterii: 26.02.1974

  • Locul naşterii: or. Comrat, R. Moldova

  • Studii: Universitatea de Stat din Comrat

  • Activitate profesională: 1996 - 2003 - Jurist al Inspectoratului Fiscal din UTA Găgăuzia. 2003 - 2005 - Șef al Secției Juridice a Comitetului Executiv al UTA Găgăuzia. 2005 - 2009 - Deputat în Parlamentul Republicii Moldova de Legislatura a XVI-a, membru al Comisiei juridice pentru numiri și imunități. Aprilie - iulie 2009 - Deputat în Parlamentul Republicii Moldova de Legislatura a XVII-a, membru al Comisiei juridice pentru numiri și imunități. 2009 - 2010 - Deputat în Parlamentul Republicii Moldova de Legislatura a XVIII-a, membru al Comisiei juridice pentru numiri și imunități. 2010 - 2014 - Deputat în Parlamentul Republicii Moldova de Legislatura a XIX-a, membru al Biroului permanent al Parlamentului Republicii Moldova. 2014 - aprilie 2015 - Deputat în Parlamentul Republicii Moldova de Legislatura a XX-a, membru al Comisiei drepturile omului și relații interetnice. Din aprilie 2015 - Guvernator al UTA Găgăuzia (Gagauz-Yeri).

  • Download CVDOC, 20 KB

Declaraţii de venit

Declaraţii de interes

Accesează orice funcţie de mai jos ca sa vezi informaţie detaliată.